Táto udalosť je už neaktuálna

Vidiečanova Habovka 2024 – celoštátna súťažná prehliadka

Regionálne osvetové stredisko v Komárne – Regionális Művelődési Központ, Komárom, partner podujatia, pozýva priaznivcov folklóru na celoštátnu postupovú súťaž a prehliadku hudobného folklóru detí Vidiečanova Habovka 2024, ktorej hlavným organizátorom je Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom celoštátneho kola súťaže a prehliadky hudobného folklóru detí je Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR.

Súťažná prehliadka sa uskutoční 7. – 9. júna 2024 v Kultúrnom dome v Habovke, v ktorom návštevníci podujatia uvidia najlepších súťažiacich z celého Slovenska, ktorí do celoštátnej súťaže postúpili z krajských kôl. V piatok sa v I. súťažnom bloku predstavia spevácke skupiny, spevácke duá, sólisti speváci a sólistky speváčky. Druhý súťažný blok prebehne v sobotu  a vystúpia v ňom ľudové hudby, sólisti inštrumentalisti a sólistky inštrumentalistky. Slávnostný galaprogram podujatia bude spojený s vyhlásením výsledkov celoštátnej súťaže a prehliadky hudobného folklóru detí.

Súčasťou celého víkendového podujatia budú rôzne hudobné, tanečné a remeselné workshopy pre detských účastníkov.

Finančne podporil

Tamara Bátorová
metodik pre folklór a regionálnu tradičnú kultúru
administratívny pracovník

Tel.: 035/ 760 3783
Mob.: 0918 940 648

E-mail:
tamara.batorova@ros-komarno.sk
batorova.osveta@gmail.com

Značky:

Detaily podujatia

7. júna 2024 12:32
9. júna 2024 12:32
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");