Platnosť podujatia uplynula

Fotosobota v pevnosti – Portrét v exteriéri

 Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) sú podujatím, ktoré vzniklo v roku 1985 z iniciatívy Rady Európy. Od roku 1999 je spoluorganizované Európskou úniou. Koná sa v 50 štátoch Európy, ktoré podpísali Európsky kultúrny dohovor. Slovenská republika sa pripojila k usporiadateľom DEKD v roku 1993.

Aj Regionálne osvetové stredisko v Komárne sa 4.9.2021 zapojilo do tohto celoeurópskeho podujatia a sprístupnilo Ústrednú pevnosť v Komárne „v inom svetle“, organizáciou workshopu  pre neprofesionálnych fotografov v historickom prostredí pevnosti.

Lektorka workshopu Petra Kelement Áčová vyštudovala VŠVU pod vedením profesorky Miloty Havránkovej. Po škole sa zamestnala vo vydavateľstve Ringier, kde sa venovala najmä reportážnej a ateliérovej fotografii. Okrem komerčných fotení sa rada vracia k umeleckej fotografii, jej vášňou je aj fotenie pod vodou, za ktoré už získala aj mnoho medzinárodných ocenení. Tentokrát sme s jej odbornými skúsenosťami pripravili workshop na tému Portrét, ktorý si (mnohokrát aj nevedomky) vyskúša takmer každý amatérsky fotograf. Aby však bol portrét dokonalý, je dôležité dodržiavať zaužívané a osvedčené postupy, vďaka ktorým finálna fotografia zaujme nejedného diváka. Objektív, expozícia, svetlo, čas, clona, vzhľad, pomôcky, prostredie… boli témy ktoré sme si na  workshope podrobne rozobrali a v praxi vyskúšali. Malebné prostredie našej pevnosti dokonale pomohlo k vzniku množstva pekných a kvalitných fotografií a umocnilo interesantný priebeh podujatia.

 

Workshop Fotosobota v pevnosti – Portrét v exteriéri sa konal aj vďaka finančnému prispeniu Mesta Komárno.

Jana Mačicová
metodik pre výtvarníctvo, foto, film, tvorivé dielne, kluby a krúžky, prácu s marginalizovanými skupinami

propagačné práce

Tel.: 035/ 760 3783
Mob.: 0918 940 648, 0907 218 172

E-mail:
jana.macicova@ros-komarno.sk
osveta.vff@gmail.com

Značky:

Podrobnosti

30. septembra 2021 0:00
30. septembra 2021 13:27