Táto udalosť je už neaktuálna

Regionálna výstava miniatúrnych stromov Bonsai Komárno 2018, ktorú organizovali pestovatelia bonsajov v Komárne sa konala 25. – 27. júna 2018 v priestoroch Domu Matice slovenskej v Komárne. Prístupná bola v čase 8:00 – 17:00 a vhodná bola aj pre školy a organizované skupiny.

Bonsaj (jap. bonsai) je japonské umenie miniaturizácie stromov a ich pestovanie v miskách. Doslova preložené má slovo bonsaj význam strom v miske, kde bon znamená tácka alebo miska a sai znamená sadiť, pestovať. Pôvod tohto umenia pochádza zo starovekej Číny, odkiaľ pochádzajú aj prvé zmienky o stromoch pestovaných v miskách už z doby okolo prelomu letopočtu.

Na výstave bonsajov ste mohli nájsť veľa inšpirácie, lásky a radosti, s akou sa pestovatelia starajú o svoje stromy, nádherné živé a vitálne skvosty plné pozitívnej energie zasadené v malých bonsajových miskách. Bonsajistika je populárnym a moderným umením, ktoré vychádza zo starých kultúrnych tradícií a vedie k poznaniu a tolerancii.

Vstup voľný.

Detaily podujatia

25. júna 2018 0:00
27. júna 2018 0:00
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");