Táto udalosť je už neaktuálna

VII. Kde bolo, tam bolo… festival rozprávok

Rozprávkový festival s názvom Kde bolo, tam bolo… sa stal tradíciou a tento rok sa usporiada už po siedmykrát, aby opäť vyzdvihol talenty všetkých detí materských, základných, špeciálnych základných škôl a 8-ročných gymnázií s vyučovacím jazykom maďarským v okrese Komárno.

Tohtoročnou témou okresnej postupovej súťaže v prednese a vo výtvarnom stvárnení rozprávok, ktorú s finančnou podporou Mesta Komárno vyhlasuje Regionálne osvetové stredisko v Komárne v spolupráci s Cirkevnou spojenou školou MARIANUM, budú Rozprávky bratov Grimmovcov.

Dvaja nemeckí bratia, Wilhelm a Jacob, zozbierali, zaznamenali a napokon knižne vydali rozprávky, ktoré si ľud odovzdával ústnou formou z pokolenia na pokolenie. Ich cieľom bolo uchovať a odovzdať ľudové tradície i múdrosti, vzdelávať  úcte k druhým a prostredníctvom príbehov ukázať poslucháčom a čitateľom aj to, ako prekonať najskrytejší strach. Súťažný festival reprezentuje všetko ich úsilie zamerané na podporu vzdelávania detí. Svoj talent môžu deti predviesť 24. októbra 2022 o 8:30 v aule Cirkevnej spojenej školy MARIANUM, Ul. biskupa Királya 30, 945 01 Komárno, v ktorej budú vystavené aj najlepšie výtvarné práce súťažiacich.

Víťazi z každej kategórie, ktorí sa umiestnili na 1., 2. a 3. mieste, postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční 18. novembra 2022 na Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.

 

Uzávierka prihlášok a termín doručenia prác: 13. októbra 2022. 

S finančným prispením Mesta Komárno

Mgr. Terézia Himpánová
koordinátor a metodik pre menšinovú kultúru
projekty, štatistika

Tel.: 035/ 760 3783
Mob.: 0918 940 648

E-mail:
terezia.himpanova@ros-komarno.sk
himpanova.osveta@gmail.com

Detaily podujatia

13. októbra 2022 10:30
31. októbra 2022 10:30
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");