Táto udalosť je už neaktuálna

Pre všetkých nielen duchom mladých, akčných 55+ sme pripravili v spolupráci s Mestom Komárno, Michalom Ewilone Bajčim a Galériou Dénes SENIOR JAM. Ukázali sme, že sprejovať na steny môžu a dokážu nielen mladí, ale aj naše babky a deduškovia. Legal Wall pri Váhu v Komárne sme 23. 4. 2016 obohatili o originálnu repliku diela Guernica od Pabla Picassa. Avšak, na rozdiel od jeho originálu, tá naša je veselá a pozitívna.

Guernica je obraz Pabla Picassa, inšpirovaný svedectvom Picassa pri bombardovaní španielskeho mesta Guernica nacistickým Nemeckom 26. apríla 1937 počas Španielskej občianskej vojny.

Vzdušný útok zničil celé mestá a zabil veľké množstvo ľudí. Mnohým toto veľké plátno stelesňuje nehumánnosť, brutalitu a zúfalstvo vojny. Maľovanie obrazu bolo zachytené sériou fotografií Picassovou najznámejšou milenkou, Dorou Maar, ktorá bola sama uznávanou umelkyňou. Guernica visela v newyorskom Múzeu moderného umenia mnoho rokov. Podľa dohody s Picassom sa plátno nemalo vrátiť do Španielska, kým sa tam neobnoví demokracia. V roku 1981 sa Guernica vrátila do Španielska a bola vystavená v Casón del Buen Retiro. Po otvorení Madridského múzea Reina Sofía v roku 1992 sa maľba stala jednou z jeho atrakcií.

Zdroj: Wikipédia

 

So súhlasom Viktora Novotného autora  reportáže  vám pirnášame zábery zo Senior JAM.

Reportáž Drahu Dobrovicsová TV JOJ

Detaily podujatia

23. apríla 2016 0:00
23. apríla 2016 0:00
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");