Táto udalosť je už neaktuálna

Začať hrať na saxofóne?­ Žiadny problém!

„Saxofón ma uchvátil, mám rád jeho nezameniteľný zvuk. Patrí medzi moje obľúbené hudobné nástroje. Vždy ma očarí, keď niekoho vidím a počujem hrať.“ Takéto vyjadrenia sú časté a po nich prichádza „rád by som sa na ňom naučil hrať“, alebo „rád by som ho vyskúšal, ale neviem ako na to, a kde by bolo možné začať“. Vzniká veľmi častá dilema vedúca spravidla k tomu, že sa buď neodhodláme, alebo sa do toho pustíme na vlastnú päsť. A tu nastáva okamih, kedy dochádza k najčastejšej chybe, ktorej sa záujemca dopúšťa. Kúpi si bez poradenstva nástroj, spravidla najlacnejšiu ponuku z internetu, a pokúša sa na ňom naučiť svojpomocne hrať. Samozrejme, prichádza rozčarovanie z neúspešných pokusov, predčasný koniec nadšenia a samotný predaj nástroja.

Ak ste sa rozhodli, že sa naučíte hrať na saxofóne a zvažujete investovať do kúpy nástroja, je potrebné sa predtým poradiť s niekým, kto vidí do tejto problematiky. Aj keď kúpa nástroja je relatívne drahá záležitosť, jeho výber nie je až taký zložitý, lebo renomovaných výrobcov ponúkajúcich cenovo dostupné saxofóny vysokej kvality je len zopár. Najlepšie je požiadať o radu aktívneho hráča. Umožní vám nástroj vyskúšať a zároveň poradí pri výbere značky saxofónu, hubice a plátkov.

 

Takúto možnosť vám poskytneme aj v  Regionálnom osvetovom stredisku v Komárne v rámci krúžku hry na saxofóne pod názvom SAXOLOGY. Oboznámime vás s nástrojom, jeho jednotlivými časťami, ukážeme ako správne vkladať plátok do saxofónovej hubice, vysvetlíme ako ho ošetrovať a skladovať. Ochotne poradíme aký saxofón a príslušenstvo je vhodné zakúpiť. Vysvetlíme správne držanie nástroja a polohu tela pri hre, ako aj základy tvorby tónu a správny prstoklad. Záujemcovia o hru na saxofóne dostanú možnosť oboznámiť sa so saxofónom. Krok po kroku budú uvedení do tajov tohto populárneho dychového hudobného nástroja. Hlavným cieľom krúžkovej činnosti je získať vedomosti a technické zručnosti v hre na saxofón pre všetkých záujemcov. Individuálny prístup zabezpečí obsahové nastavenie krúžku podľa vedomostného stupňa záujemcu. Krúžok bude prebiehať pravidelne v mesačných intenciách počas celého roka v priestoroch ROS v Komárne v časovom rozmedzí od  15,00 – 17,00. Počet účastníkov je obmedzený!

Priatelia a nadšenci hudby odhoďte svoje zábrany. Neváhajte nás v prípade záujmu kontaktovať a využiť našu odborno-metodickú pomoc.

Lektorom krúžku je metodik na úseku hudby Pavol Litauszki.

Pavol Litauszki
metodik pre hudbu a spev
organizačný pracovník

Tel.: 035/ 760 3783
Mob.: 0911 204 031

E-mail:
pavol.litauszki@ros-komarno.sk
litauszki.osveta@gmail.com

Značky:

Detaily podujatia

6. decembra 2023 15:00
15. decembra 2023 23:30
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");