Táto udalosť je už neaktuálna

Regionálne osvetové stredisko v Komárne 25.4. 2014 v galérii Csemadok slávnostne otvorilo výstavu malieb a fotografií – OBRAZY O ZÁNIKU.

 

Autorkou výtvarných diel je Eva Végh, všestranná výtvarníčka, ktorá sa popri  klasickej  maľbe, venuje aj maľbe na hodváb a umeleckému smaltu.  Séria výtvarných diel  Obrazy o zániku vznikla a vzniká ešte aj v súčasnosti, ako spomienka na zaniknuté baníctvo v dorogskom baníckom regióne. Sú to vyjadrenia jej väzieb, spomienok a citov k tomuto zaniknutému remeslu.

 

Gyula Németh je v prvom rade publicistom a literátom od čoho sa odvíja aj jeho fotografická tvorba, ktorá má silný lyrický podtón. Venuje sa hlavne krajinárskej fotografii a vystavené fotografie vznikali ako inšpirácia výstavnej kolekcie obrazov Evy Véghovej na túto tému.

 

Výstava je súčasťou 6. ročníka Medzinárodného festivalu umeleckého smaltu Tűzvirág v Nesvadoch a 23. ročníka ročníka Komárňanských dní, potrvá do 29.mája 2014.

Detaily podujatia

25. apríla 2014 0:00
25. apríla 2014 0:00
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");