Táto udalosť je už neaktuálna

Regionálne osvetové stredisko v Komárne pripravilo v dňoch 14.8., 17.8. a 19.8.2015 Kurz masáží dojčiat, ktorý sa uskutočnil v priestoroch Základnej školy na ul. Pohraničnej v Komárne pod vedením Mgr. Jany Ondruškovej, certifikovanej inštruktorky masáže dojčiat (CIMI – Certified Infant Massage Instructor).

Počas stretnutí rodičia získali množstvo praktických vedomostí a zručností ako si poradiť pri plynatosti, kolike, tráviacich kŕčoch a zápche, ako dotykom zahnať smútok, úzkosť či strach detí. Okrem jednotlivých hmatov sa naučili lepšie porozumieť prejavom dieťatka, jeho plaču, prehĺbila sa vzájomná väzba a komunikácia.

Táto masáž podporuje nie len proces utvárania väzby medzi rodičom a bábätkom, ale pomáha tiež rozvíjať tráviaci trakt a dýchacie orgány, zlepšuje krvný obeh, spánok, podporuje schopnosť sústrediť sa. Masáž stimuluje pokožku a koordinačné cviky zase pohybový aparát dieťatka, napomáha k zlepšeniu imunity a rýchlejšiemu dozrievaniu nervovej sústavy. Kurz sa odporúča aj budúcim mamičkám, ktoré budú môcť svoje bábätká masírovať už od narodenia.

Značky:

Detaily podujatia

14. augusta 2015 0:00
19. augusta 2015 0:00
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");