Táto udalosť je už neaktuálna

Komárňanské rozprávkové vreco plné bábkového sveta

 Stretnutie s rozprávkami vždy vytvára niečo magické. Predstavenie oživené bábkovou figúrkou vždy okúzli malých i veľkých. Bábkarstvo je vďaka svojmu všestrannému a komplexnému vplyvu vhodnou metódou na rozvoj osobnosti dieťaťa. Regionálne osvetové stredisko v Komárne, v záujme zachovania a rozvoja maďarskej kultúry a materinského jazyka, k tomu prispelo usporiadaním druhého ročníka podujatia pod názvom II. Komárňanské rozprávkové vreco. Prehliadka s finančnou podporou Mesta Komárno, oslovujúca amatérske detské bábkové zoskupenia v maďarskom jazyku okresu Komárno, sa uskutočnila 30. 11. 2022 prostredníctvom internetovej platformy Regionálneho osvetového strediska v Komárne. Jednotlivé bábkové zoskupenia sa mohli prezentovať na voľnú tému zo sveta rozprávok. Do čarovného sveta bábkarstva nás zaviedli online prezentácie štyroch bábkových skupín.

Svadba v Káne od Bábkovej skupiny Tábita z Chotína nám predstavila prvý zázrak Ježišov, ktorý spravil počas svojho pozemského života.

Príbeh Brémskych muzikantov v prezentácii Bábkovej skupiny Mazsola z Kolárova nám porozprával dobrodružnú cestu nežiadúcich, ale milých zvierat, somára, psa, mačky a kohúta.

Vďaka Bábkovej skupine Fityfiritty z Hurbanova sme cez vtipné, rýmom naplnené, ľudové rozprávanie pod názvom Išla sliepka na vandrovku zažili túlavý deň jednej sliepky.

Veľa duší sa aj na malom mieste zmestí, ak sa im chce, toto nám pripomínala Bábková skupina Tekergők z Komárna s rozprávkou Pod hríbom, o mravcovi, motýľovi, myške, vrabcovi, zajacovi a žabe.

Zrodili sa srdcom a dušou nasýtené, svojsky formulované, rozprávkové zázraky, ktoré predstavili talentovaných bábkarov nášho regiónu ako poklad, ktorým ako keby vrece naplnili. Zmocnením tohto momentu si deti a ich vedúci odniesli, vo forme vecných cien a diplomov, motiváciu na pokračovanie v ich tvorivej bábkarskej činnosti.

Mgr. Terézia Himpánová
koordinátor a metodik pre menšinovú kultúru
projekty, štatistika

Tel.: 035/ 760 3783
Mob.: 0918 940 648

E-mail:
terezia.himpanova@ros-komarno.sk
himpanova.osveta@gmail.com

Detaily podujatia

15. decembra 2022 9:00
15. januára 2023 23:30
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");