Táto udalosť je už neaktuálna

Slovensko je krajina bohatá na kultúrne dedičstvo. Hrady, zámky a kaštiele sú atraktívnymi cieľmi pre výlety. Mnohé románske či gotické chrámy a drevené kostolíky naďalej slúžia veriacim a fascinujú turistov. V historických centrách miest pribúdajú obnovené pamiatky a poskytujú priestor pre pestré aktivity. Obdobie začiatkov industriálnej éry nám pripomínajú rôzne technické pamiatky. V mnohých regiónoch Slovenska sa ešte dajú vidieť zachovalé drevené aj hlinené domy ľudovej architektúry. Žiaľ, mnoho historických stavieb je v zlom stave. (ZHMaO)

Práve preto Združenie historických miest a obcí SR vyhlásilo fotografickú súťaž Fotozážitky s pamiatkami, cieľom ktorej bolo pritiahnuť pozornosť verejnosti na krásu, hodnoty a význam nášho kultúrneho dedičstva a podporiť záujem o jeho ochranu. Témou súťaže bolo nehnuteľné kultúrne dedičstvo Slovenska (hrady, zámky, architektonické pamiatky, chrámy, historické centrá miest, ľudová architektúra, technické pamiatky, atď.)

Zúčastniť sa jej mohli mladí fotografi do 21 rokov, ktorí poslali maximálne tri fotografie.

Odborná porota vybrala z internetovej galérie 30 fotografií, ktoré budú vystavené v niekoľkých mestách na Slovensku v mesiacoch september 2016 – december 2016.

Na otvorení Dní európskeho kultúrneho dedičstva 8. septembra 2016 sa vo Zvolene konalo slávnostné vyhodnotenie súťaže, kde študent Strednej priemyselnej školy v Komárne a člen Fotokrúžku pri ROS v Komárne Dávid Danis získal 3. miesto.

Značky:

Detaily podujatia

8. septembra 2016 0:00
8. septembra 2016 0:00
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");