Táto udalosť je už neaktuálna

To najlepšie z amatérskej fotografie v Komárne

Galéria Limes v Komárne má osobitné čaro a je ako stvorená na prezentáciu umenia. Práve tento priestor sa stal 16. júna 2017 centrom amatérskej fotografie Nitrianskeho kraja. Konala sa tu krajská postupová súťaž a výstava amatérskej fotografie AMFO 2017. Je to najstaršia a najprestížnejšia celoštátna súťaž v oblasti amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku. Jej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Hlavný partner podujatiaFond na podporu umeniatúto súťaž podporil z verejných zdrojov.

Utorok 16. mája, zasadla odborná porota v zložení Jozef Peniak – predseda a členovia František Holop, Ivan Kelement, Tomáš Thor, Rudolf Lengyel. Museli sa prelúskať 356 fotografiami a 8 multimediálnymi prezentáciami od 128 autorov, aby sa na záver zhodli a udelili 6 prvých, 7 druhých, 5 tretích miest a 23 čestných uznaní. Cenu udelila aj riaditeľka Regionálneho osvetového strediska v Komárne Mgr. Viera Vlčková.

V hlavnej časti Galérie Limes je vystavených 243 fotografií, z ktorých 101 najlepších a 4 multimediálne prezentácie tvoria postupujúcu kolekciou do celoštátnej súťaže, ktorá sa bude konať aj tento rok v Nitre a to presne 3. novembra 2017.

Výstava v Galérii Limes potrvá do 30. 6. 2017.

 

Výtvarná fotografia s Tomim Thorom

Bodypainting (slov. maľovanie na telo) je odnož výtvarného umenia používajúce k maľbám väčšinou ženské telo. Je to veľmi staré umenie, predpokladá sa, že ako prví ho používali domorodci z Novej Guiney a slúžilo im na náboženské účely. Z tohto miesta sa rozšírilo do celého sveta. Veľký rozmach začal v 60. rokoch 20. storočia, v čase Hippies, nebol však konzervatívnou americkou spoločnosťou dobre prijímaný. Skutočného rozkvetu sa dočkal až v 90. rokoch. Tento druh umenia má aj svoje festivaly, najznámejším je World Bodypainting Festival.

Sobota 17. júna 2017 patrila fotografom, ktorí spojili toto výtvarné umenie s fotografiou.  Dopoludnie bolo venované teoretickej príprave a popoludnie sme strávili maľovaním a fotením modelky v krásnych priestoroch Galérie Limes.

 

Pozvánka – 16. 6. 2017

Regionálne osvetové stredisko v Komárne pozýva všetkých záujemcov o amatérsku fotografiu na 45. krajskú postupovú súťažnú prehliadku amatérskej fotografickej tvorbyAMFO 2017, ktorá sa uskutoční 16. júna 2017 v Galérii LIMES, Františkánov 31 v Komárne. Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia MK SR.

Súťaž z verejných zdrojov podporil hlavný partner podujatia

 

Galéria LIMES 16. 6. 2017

15.30 – Rozborový seminár zameraný na analýzu prihlásených fotografií

17.00 – Vyhodnotenie súťaže a otvorenie výstavy AMFO 2017

 

Regionálne osvetové stredisko v Komárne 17. 6. 2017

9.00 – Výtvarná fotografia s Tomim Thorom

Workshop pre prihlásených účastníkov súťaže (Prihláška na workshop)

 

Výsledky súťaže

 

 

Sprievodná výstava

BUDAPEŠŤ – VIEDEŇ – BRATISLAVA

Traja mušketieri v európskych metropolách – Ladislav Vallach v Budapešti, Tomi Thor vo Viedni a Gejza Szabó v Bratislave. Tak toto je zostava „streeťákov“, ktorí brázdia ulice spomenutých veľkomiest a zachytávajú okamihy, ktoré si my obyčajní pocestní nie že nevšimneme, ale ani by nám na rozum nezišlo „toto fotiť?“.

 

 

Aby ste nás našli

Značky:

Detaily podujatia

16. júna 2017 0:00
16. júna 2017 0:00
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");