Táto udalosť je už neaktuálna

Fotosobota v pevnosti – Portrét v exteriéri

Regionálne osvetové stredisko opäť pozýva neprofesionálnych fotografov na do Komárňanskej pevnosti.

Tentokrát sme pripravili workshop na tému Portrét, ktorý si (mnohokrát aj nevedomky) vyskúša takmer každý amatérsky fotograf. Aby však bol portrét dokonalý, je dôležité dodržiavať zaužívané a osvedčené postupy, vďaka ktorým finálna fotografia zaujme nejedného diváka. Objektív, expozícia, svetlo, čas, clona, prostredie, vzhľad, pomôcky… sú témy o ktorých si na workshope čo to povieme a v praxi vyskúšame. Veríme, že malebné prostredie našej pevnosti nám dopomôže k zdarnému výsledku.

Lektorkou podujatia bude Petra Kelement Áčová, ktorá vyštudovala VŠVU pod vedením profesorky Miloty Havránkovej. Po škole sa zamestnala vo vydavateľstve Ringier, kde sa venovala najmä reportážnej a ateliérovej fotografii. Po ôsmich rokoch odišla na voľnú nohu. Okrem komerčných fotení sa rada vracia k umeleckej fotografii, jej vášňou je aj fotenie pod vodou, za ktoré už získala aj mnoho medzinárodných ocenení. Pracovala na kampaniach pre firmy Ozeta, Bepon, O2, Urpiner, Pradajkovo, TV JOJ a ďalšie.

Workshop sa bude konať v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva 4. septembra 2021 od 10:00 hod.

Účastnícky poplatok pre prihlásených fotografov je 10,- €.

WORKSHOP JE PLNE OBSADENÝ

Jana Mačicová
metodik pre výtvarníctvo, foto, film, tvorivé dielne, kluby a krúžky, prácu s marginalizovanými skupinami

propagačné práce

Tel.: 035/ 760 3783
Mob.: 0918 940 648, 0907 218 172

E-mail:
jana.macicova@ros-komarno.sk
osveta.vff@gmail.com

Značky:

Detaily podujatia

4. septembra 2021 7:42
6. septembra 2021 23:30
document.getElementById("from").setAttribute("autocomplete", "off"); document.getElementById("to").setAttribute("autocomplete", "off");